Skip to main content

LUXORliving jest nie tylko przysłowiowo otwarty na elastyczne rozszerzenia systemu Smart Home dzięki technologii KNX. Inne technologie i usługi mogą być również płynnie zintegrowane.

voice control Icon
Frau bereitet in der Küche ein Getränk vor.
Google Assistant Logo

Sterowanie głosowe za pośrednictwem Amazon Alexa

Od 2020 roku LUXORliving można kontrolować za pomocą asystenta głosowego Amazon Alexa. Pozwala to wygodnie regulować oświetlenie lub rolety w domu za pomocą sterowania głosowego. Wszystko, czego potrzebujesz, aby z niego korzystać, to konto w chmurze Theben i zarejestrowany tam IP1.

Play Video
Seminarium online
IFTTT Logo

Sterowanie głosowe za pomocą Asystenta Google

LUXORliving może być również sterowany za pomocą Asystenta Google i aplikacji Google Home. Wymagana jest najnowsza wersja bezpłatnej aplikacji LUXORplay i dostęp do Theben Cloud dla centrum systemu IP 1:

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

„OK Google, wyłącz światło sufitowe” „OK Google, przyciemnij światło sufitowe do 50%” „OK Google, podnieś rolety do 80%” „OK Google, ustaw ogrzewanie domu na 22 stopnie”.

Play Video
Seminarium online
iHaus Logo

Ponad 700 usług z IFTTT

LUXORliving można zintegrować z usługą IFTTT (If-this-then-that), umożliwiając szeroki zakres kombinacji z innymi inteligentnymi produktami i usługami internetowymi. IFTTT umożliwia użytkownikom konfigurowanie reguł poprzez łączenie wyzwalaczy (if) i wynikających z nich działań (then). Oznacza to, że LUXORliving jest otwarty na interakcję z ponad 700 różnymi usługami i może być również łączony z urządzeniami gospodarstwa domowego, audio / wideo, systemami zamykania, systemami nawadniania, zrobotyzowanymi kosiarkami, usługami powiadamiania i wieloma innymi.

iHaus Logo

Rozwiązania Smart Living IoT z iHaus

Platforma oprogramowania iHaus dla inteligentnego domu, inteligentnego mieszkania i inteligentnego budynku łączy produkty i rozwiązania technologii budowlanej z systemami, urządzeniami i usługami IoT w centralnej aplikacji (iOS i Android). Czyni to w sposób neutralny i interoperacyjny. Obecnie ponad 7000 urządzeń od ponad 400 producentów może być ze sobą płynnie połączonych.

Platforma iHaus pokazuje również swoją siłę, jeśli chodzi o KNX: połączenie standardu KNX z systemami i usługami IoT zapewnia ogromną wartość dodaną m.in. dla budowniczych, instalatorów elektrycznych, przemysłu mieszkaniowego i producentów domów prefabrykowanych. A wszystko to przy maksymalnym bezpieczeństwie przyszłości i inwestycji. Krótko mówiąc: iHaus to idealna platforma do przekształcenia systemu inteligentnego domu LUXORliving KNX z urządzeniami i usługami innych producentów we w pełni zintegrowane rozwiązania Smart Living szyte na miarę.

Przykłady zastosowań

Odtwarzanie muzyki

Scena muzyczna jest aktywowana i odtwarzana przez zintegrowane głośniki za pomocą przycisku Theben iON, poleceń głosowych lub aplikacji iHaus.

Dzień dobry

Każdego ranka o wschodzie słońca scena na dzień dobry uruchamia się automatycznie. Włącza się oświetlenie i muzyka, kuchenka i ekspres do kawy są podgrzewane, a rolety są podnoszone. Scena muzyczna jest aktywowana za pomocą przycisku Theben iON, polecenia głosowego lub aplikacji iHaus i odtwarzana przez połączone systemy głośników.

Anwendungsbeispiel

Pralka gotowa

Gdy tylko pralka zakończy program prania, uruchamiana jest scena gotowości pralki. Powiadomienie jest wysyłane za pośrednictwem zdefiniowanych kanałów, np. za pomocą sygnału świetlnego, komunikatu push lub komunikatu głosowego.

Anwendungsbeispiel

Czujnik dymu

Po wykryciu dymu lub ciepła uruchamiana jest scena czujnika dymu. Powiadomienie jest wysyłane za pośrednictwem zdefiniowanych kanałów, np. za pomocą sygnału świetlnego, wiadomości push lub komunikatu głosowego. Podnoszone są również rolety.

Grafik Anwendungsbeispiel für Rauchmelder

Opuścić dom

Gdy tylko zamek drzwi zostanie zablokowany ręcznie lub za pośrednictwem aplikacji iHaus, aktywowana jest scena „Opuść dom”. Wszystkie zdefiniowane urządzenia, takie jak kuchenka, ekspres do kawy, wentylator wyciągowy, światła i muzyka są automatycznie wyłączane. W tym samym czasie odkurzacz robot rozpoczyna swoją pracę.

Anwendungsbeispiel

Mój Henry

Gdy tylko użytkownik naciśnie przycisk Theben iON, „My Henry” jest aktywowany i następuje połączenie z pomocą techniczną. My Henry kontaktuje się z pierwszą zaufaną osobą w łańcuchu kontaktów przez SMS lub e-mail. Jeśli prośba o wsparcie zostanie zaakceptowana, zadanie jest wykonane. Jeśli zaufana osoba nie odpowie, powiadomienie przechodzi do następnego kroku w łańcuchu kontaktów. Jeśli żaden z powierników nie zaakceptuje prośby o wsparcie, Mein Henry powiadamia centrum doradcze Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK). Następnie centrum kontaktuje się z użytkownikiem telefonicznie.

Anwendungsbeispiel

Integracja systemów domofonowych

Systemy domofonowe innych producentów można również podłączyć do systemu inteligentnego domu LUXORliving KNX za pośrednictwem iHaus. Na przykład wiadomości push mogą być wysyłane na smartfony, gdy dzwonek do drzwi zadzwoni lub kody dostępu zostaną wprowadzone nieprawidłowo, lub obrazy wideo mogą być przesyłane bezpośrednio przez aplikację iHaus.

Aplikacja iHaus Smart Living

Aplikację iHaus Smart Living można pobrać bezpłatnie z Apple Store i Google Play Store. Aplikacja umożliwia intuicyjne łączenie i sterowanie (LINKIT) oraz automatyzację (TRIGGER) komponentów LUXORliving, a także urządzeń i usług innych dostawców. Można również szybko i łatwo tworzyć i łączyć wieloplatformowe sceny (SUM-ITup).

Integracja LUXORliving

w iHouse

Urządzenia iHaus LINKIT są zintegrowane za pośrednictwem jednostki centralnej systemu LUXORliving IP1. Obejmuje to:

Schaltaktoren Icon - blau
Siłowniki przełączające
Jalousieaktor Icon - blau
Siłownik żaluzjowy
Dimmaktoren Icon - blau
Siłowniki ściemniające
Wetterstation Icon - blau
Stacja pogodowa
Temperatursensoren Icon - blau
Czujniki temperatury
Indywidualny regulator temperatury w pomieszczeniu
Siłowniki grzewcze

Na tej podstawie i przy użyciu czujników przyciskowych Theben iON lub konwencjonalnych przycisków z interfejsami przyciskowymi, można tworzyć, wyzwalać i automatyzować szeroką gamę scen.

Zalety dla profesjonalistów i użytkowników

Integracja systemu inteligentnego domu LUXORliving opartego na KNX z ekosystemem iHaus oferuje ogromne możliwości i korzyści dla budowniczych, elektroinstalatorów, branży mieszkaniowej i Integracja systemu inteligentnego domu LUXORliving opartego na KNX z ekosystemem iHaus oferuje ogromne możliwości i korzyści dla budowniczych, elektroinstalatorów, branży mieszkaniowej i producentów domów prefabrykowanych. producentów domów prefabrykowanych.

KNX-Anbindung Grafik

Jako właściciel budynku zyskujesz maksymalną elastyczność w zakresie indywidualnych rozwiązań Smart Living. System inteligentnego domu LUXORliving można niemal dowolnie rozbudowywać o rozwiązania innych producentów.

Jako elektryk korzystasz również z ogromnej różnorodności dostawców. Umożliwia to projektowanie niestandardowych rozwiązań Smart Living dla klientów bez konieczności wiązania się z kilkoma producentami i zapewnia klientom maksymalne bezpieczeństwo inwestycji.

Jako firma z branży mieszkaniowej, np. operator budynków wielorodzinnych lub mieszkań usługowych, Twoje nieruchomości i usługi mogą stać się jeszcze bardziej atrakcyjne i dochodowe. Procesy stają się bardziej cyfrowe, a tym samym bardziej wydajne. Budynek rośnie wraz z wymaganiami użytkowników. Ponadto, w porównaniu z konkurencją, zyskujesz pozytywne akcenty.

Jako producent domów prefabrykowanych możesz tworzyć atrakcyjne i elastyczne kompletne pakiety domów prefabrykowanych i Smart Living System dla swoich klientów. Pozwala to rozszerzyć portfolio i zyskać możliwość dodatkowej sprzedaży. Wyróżniasz się na tle konkurencji i oferujesz swoim klientom maksymalną swobodę wyboru projektu domu.

Nie zapominajmy o tym: Niezależnie od tego, czy jesteś budowniczym czy instalatorem, operatorem nieruchomości czy producentem domów prefabrykowanych – wszyscy korzystasz z maksymalnego bezpieczeństwa w przyszłości i maksymalnej ochrony inwestycji. Ponieważ nie ma prostszego, bardziej otwartego i bardziej elastycznego sposobu na zaprojektowanie systemu Smart Living. Z LUXORliving i iHaus.

Integracja alarmu dymu z EI Electronics

Pożar mieszkania lub niekontrolowany wyciek tlenku węgla (na przykładzie naszego partnera www.eielectronics.de) może być śmiertelny. Dlatego szczególnie zalecana jest integracja czujników dymu i tlenku węgla z systemem inteligentnego domu KNX LUXORliving.

Produktbild Rauchmelder

Uwaga: System inteligentnego domu KNX LUXORliving nie służy jako system ratujący życie. Przedstawione tutaj przykłady zastosowań mają na celu jedynie zademonstrowanie interakcji różnych rozwiązań i nie zwalniają z wymogów prawnych.

Instalacja

W tym przykładzie zastosowania bezprzewodowe czujki alarmowe są zintegrowane za pośrednictwem modułu sprzęgającego i interfejsów przycisków. Moduł sprzęgający „Ei414” ma po jednym bezpotencjałowym wyjściu przekaźnikowym do wykrywania pożaru i wykrywania CO. Kolejne bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe przekazuje informacje o usterkach czujek, a także o nieautoryzowanym usunięciu czujek z bazy. Te wyjścia przekaźnikowe można podłączyć do wejść binarnych (LUXORliving B6, T2, T4 lub T8) systemu LUXORliving.

W tym przykładzie zastosowania interfejs przycisku typu LUXORliving T4 służy do przekazywania alarmu CO i pożarowego. Opcjonalnie możliwe jest zintegrowanie komunikatu o usterce z systemem LUXORliving za pośrednictwem innego wejścia lub styku przełączającego w celu aktywacji akustyki we wszystkich czujkach ostrzegawczych (np. w przypadku alarmu napadowego).

Programowanie w LUXORplug i LUXORplay

Wejścia interfejsu przyciskowego LUXORliving T4 można przypisać do dowolnej funkcji w oprogramowaniu LUXORplug. W tym przykładzie zastosowania alarm pożarowy i alarm CO są używane jako wyzwalacze odpowiedniej sceny indywidualnej. Następnie dodawane są nowe wyzwalacze scen, na przykład dla pomieszczenia technicznego.

Wreszcie, w aplikacji LUXORplay można utworzyć nowe sceny „Komunikat CO” i „Komunikat pożarowy” oraz wybrać odpowiedni wyzwalacz dla sceny.

Integracja czujników dymu

Play Video
Film instruktażowy
Workshops Icon

Samouczki wideo & warsztaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii LUXORliving, komponentach, uruchomieniu i obsłudze? Pomogą Ci w tym nasze samouczki wideo, seminaria online i warsztaty.

Video-Tutorials Icon - blau/weiss
Do filmów wideo
Workshops Icon - grün/weiss
Na warsztaty