Skip to main content

FAQ

Jakie systemy operacyjne są obsługiwane?

LUXORplug i LUXORplay są kompatybilne z systemami Microsoft Windows od 7 do Windows 10, 32-bitowymi i 64-bitowymi. Aplikacja LUXORplay jest również dostępna dla systemów Android (od wersji 4.4) i iOS (od wersji 9.x).

Czego jeszcze potrzebuję, aby sterować LUXORliving za pomocą aplikacji?

Potrzebne jest połączenie LAN między routerem WLAN a centrum systemowym IP1, a także aplikacja LUXORplay na urządzeniu mobilnym lub komputerze z systemem Windows.

Czy do korzystania z aplikacji LUXORplay wymagane jest połączenie z Internetem?

Zasadniczo nie. Połączenie i działanie odbywa się w sieci lokalnej i nie jest zależne od połączenia internetowego.

Czy mogę uzyskać dostęp do LUXORliving podczas podróży?

Tak, system inteligentnego domu LUXORliving KNX może być również obsługiwany zdalnie przez Internet za pomocą Theben Cloud. Maksymalne bezpieczeństwo danych i niezawodna ochrona przed manipulacją są gwarantowane przez cały czas dzięki certyfikowanemu przez BSI centrum danych w Niemczech. Alternatywnie, zdalny dostęp jest również możliwy za pośrednictwem niestandardowego połączenia VPN.

Co się stanie, jeśli centrum systemu IP1 zostanie odłączone?

Dzięki zdecentralizowanej inteligencji w systemie LUXORliving wszystkie podstawowe funkcje są zachowane za pośrednictwem lokalnych elementów obsługi. Jednak dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie czasem i scenami oraz obsługa za pośrednictwem aplikacji LUXORplay, są zależne od centrum systemu.

Czy mogę zintegrować kamerę IP z systemem?

Funkcja „App-Link” w aplikacji LUXORplay umożliwia integrację kamer IP. Można „połączyć” aplikację specyficzną dla produktu kamery IP*) lub wyświetlić obraz

Czy potrzebuję dodatkowych licencji dla LUXORliving, które mogą podlegać opłacie?

Nie, aplikacje LUXORplug i LUXORplay dla LUXORliving są dostępne bezpłatnie. Jedynie zdalny dostęp za pośrednictwem Theben Cloud podlega opłacie po upływie roku.

Czy komunikacja systemu inteligentnego domu jest bezpieczna?

Tak, system wykorzystuje otwarty standard „KNX”, który jest stosowany w automatyce budynkowej od dziesięcioleci. Komunikacja radiowa jest szyfrowana (szyfrowanie AES-128 CCM). System inteligentnego domu LUXORliving regularnie przechodzi certyfikację VDE w zakresie bezpieczeństwa informacji. Między innymi centrum systemu, chmura i aplikacje użytkownika są testowane pod kątem środków ochrony przed podsłuchem, manipulacją, nieautoryzowanym użyciem i utratą danych.

Czy do użytkowników można przypisać szczególne uprawnienia?

Tak, użytkownik zalogowany jako „Administrator” może tworzyć dodatkowych użytkowników w aplikacji LUXORplay. Otrzymują oni indywidualne dane logowania i uprawnienia specyficzne dla użytkownika. Jeśli na przykład nie chcesz, aby Twoje dziecko mogło korzystać z funkcji „Central OFF”, po prostu zdefiniuj to w panelu administracyjnym użytkownika.

Czy jako użytkownik końcowy mogę samodzielnie wprowadzać ustawienia?

Naturalnie. Wiele ustawień można wprowadzić bezpośrednio w aplikacji LUXORplay, takich jak tworzenie programów czasowych lub indywidualnych scen, aktywacja i dezaktywacja funkcji ochrony przeciwsłonecznej i wiele innych.

Ilu użytkowników może jednocześnie uzyskać dostęp do systemu w aplikacji LUXORplay?

Maksymalnie 5 użytkowników może uzyskać dostęp do systemu w tym samym czasie. Należy pamiętać, że czasy ładowania będą dłuższe w przypadku kilku jednoczesnych połączeń.

W jaki sposób poszczególne funkcje są obsługiwane na miejscu?

System jest obsługiwany za pomocą czujników przyciskowych iON lub konwencjonalnych przycisków, które są zintegrowane z systemem za pomocą interfejsów przyciskowych lub wejść binarnych. Aktywacja odbywa się zawsze za pomocą przycisków. Tylko w przypadku funkcji „przełączania” można wybrać między „przyciskiem” a „czujnikiem ruchu” (przełącznikiem) podczas pracy. Alternatywnie, system może być również obsługiwany za pomocą asystentów głosowych Amazon Alexa lub Google Assistant.

Ile scen można zapisać i kontrolować?

Można zapisać i przywołać 32 indywidualne sceny.

Czy sceny można ustawiać lub kontrolować tylko za pomocą LUXORplay, czy również za pomocą przycisków?

Sceny są zawsze ustawiane indywidualnie w aplikacji LUXORplay. Scenę można wywołać z poziomu aplikacji LUXORplay lub za pomocą przycisku. Przycisk musi być tylko ustawiony jako „wyzwalacz sceny” w LUXORplug i może być przypisany do dowolnej sceny w LUXORplay. Ten wyzwalacz sceny może być również kontrolowany przez IFTTT lub Home Connect Plus.

Czy żaluzje mogą być przesuwane do predefiniowanej pozycji?

Tak, dzięki funkcji sceny dowolną liczbę żaluzji można przesunąć do wcześniej zdefiniowanej pozycji za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.

W jaki sposób kontrolowana jest temperatura w pomieszczeniu w systemie LUXORliving Smart Home?

Temperatura w pomieszczeniu jest rejestrowana za pomocą czujników przyciskowych iON lub czujnika pokojowego LUXORliving R718. Alternatywnie, temperatura w pomieszczeniu może być również rejestrowana za pomocą czujnika temperatury na interfejsie przycisku LUXORliving T4 lub T8. Temperaturę zadaną ustawia się za pomocą regulatora pokojowego iON8, czujnika pokojowego LUXORliving R718 lub aplikacji LUXORplay.

Którymi źródłami światła można sterować za pomocą siłowników ściemniających LUXORliving?

Siłowniki ściemniające LUXORliving D1, D2 i D4 oraz radiowy siłownik ściemniający D1 RF są przeznaczone do lamp żarowych i halogenowych, a także do ściemnianych lamp LED. Szczególną uwagę zwrócono na ściemnianie lamp LED, które mogą być ściemniane w sposób ciągły i bez migotania w systemie LUXORliving. Ponadto oprawy oświetleniowe z interfejsem DALI można zintegrować za pomocą siłownika DALI D4 DALI.

W jaki sposób będę informowany o aktualizacjach?

Aplikacje LUXORplay i LUXORplug są stale rozwijane i rozbudowywane. Aplikacja LUXORplay jest aktualizowana automatycznie ze sklepów z aplikacjami (Apple Store / Google Play Store). Otrzymasz również odpowiednie powiadomienie.

LUXORplug sprawdza raz dziennie podczas uruchamiania programu, czy dostępna jest nowsza wersja. Następnie użytkownik sam decyduje, czy chce zaktualizować aplikację.

Aktualizacje dla centrum systemu LUXORliving IP1 można sprawdzać i pobierać w aplikacji LUXORplay. Alternatywnie, dostępna aktualizacja jest publikowana wraz z najnowszą wersją LUXORplug. Podczas programowania systemu po raz pierwszy, wersja IP1 jest najpierw sprawdzana i w razie potrzeby aktualizowana.

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat KNX Smart Home System LUXORliving?

Dostępne są różne źródła informacji, takie jak instrukcja obsługi systemu, różne samouczki wideo i biuletyn LUXORliving.
Oczywiście w każdej chwili można również skontaktować się z nami bezpośrednio. Nasi koledzy chętnie pomogą pod numerem +49 7474 692369 lub hotline@theben.de. Możesz też skontaktować się z najbliższą firmą partnerską LUXORliving.

Czy produkty innych firm mogą być również zintegrowane z LUXORliving?

Tak, LUXORliving można elastycznie rozbudowywać o różne technologie i usługi, w tym platformę iHaus IoT, ponad 700 usług IFTTT, Bosch Home Connect Plus i EI Electronics do integracji czujników dymu. Możliwe jest również sterowanie głosowe za pośrednictwem Amazon Alexa i Google Assistant.

Workshops Icon

Samouczki wideo & warsztaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii LUXORliving, komponentach, uruchomieniu i obsłudze? Pomogą Ci w tym nasze samouczki wideo, seminaria online i warsztaty.

Video-Tutorials Icon - blau/weiss
Do filmów wideo
Workshops Icon - grün/weiss
Na warsztaty