Skip to main content
Produktbild

Zapotrzebowanie na systemy oparte na KNX w połączeniu ze sterowaniem oświetleniem DALI stale rośnie. Nowe podtynkowe siłowniki ściemniające DALI LUXORliving firmy Theben oferują prostą i ekonomiczną alternatywę dla bramek DALI, jeśli byłyby one zbyt duże ze względu na niewielką liczbę opraw i grup oświetleniowych.

Podtynkowe aktuatory ściemniające z certyfikatem DALI-2 są dostępne dla systemu inteligentnego domu KNX LUXORliving i dla natywnych systemów KNX, a także w wersji skrętki i bezprzewodowej. Mogą być zatem używane do sterowania oprawami DALI w budynkach mieszkalnych i funkcjonalnych i nadają się zarówno do nowych budynków, jak i do modernizacji w istniejących budynkach.

Siłowniki DALI umożliwiają sterowanie standardowymi oprawami oświetleniowymi i przekaźnikami. Obsługiwana jest również kontrola kolorów (RGB i RGBW) oraz kontrola temperatury barwowej (CCT) urządzeń zgodnie z DALI Device Type 8 (DT8). Łącznie można kontrolować do 30 ECG. Praca w trybie Broadcast eliminuje potrzebę czasochłonnego przypisywania grup podczas uruchamiania i wymiany opraw. Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż natynkowy i podtynkowy oraz instalację w puszkach sufitowych i sufitach podwieszanych. Dwa wejścia zewnętrzne umożliwiają podłączenie bezpotencjałowych przycisków, przełączników lub czujnika temperatury.

Więcej informacji: